Cudowne właściwości masażu

Złota polska jesień która zbliża się do nas wielkimi krokami, jakkolwiek w myślach łączy się z czerwonymi liśćmi na drzewach i ostatnimi promieniami słońca, nie zawsze taka okazuje się być. Dlatego dużej części osób ta pora roku kojarzy się raczej źle, gdyż z szarymi kolorami, ulewami, długimi przygnębiającymi wieczorami i jesienną chandra. A przecież nie chcemy przez ćwierć roku odczuwać znużenie i smutek. W jaki sposób więc w październikowych smugach deszczu utrwalić energię plus radość życia? Możemy ewidentnie wyjechać na tropikalne wczasy, ale duży wydatek, a nie każdego na to stać. Lecz na szczęście jest inny sposób dostępny dla wszystkich. Po pierwsze trzeba zadbać o swój biorytm, pozwolić sobie na trochę wypoczynku i uspokoić myśli.

W podtrzymaniu dobrej kondycji organizmu jak i ducha przez okrągły rok idealne są: ćwiczenia, rozmowy ze znajomymi i posiadanie hobby. Jednak czasami, a w szczególności na jesień, gdy potrzeba dodatkowo się “pocieszać”, dobrym pomysłem może być zabieg u kosmetyczki, zakupy w centrum handlowym czy też wszelkiego typu masaże. Jak gwarantują opiniodawcy relaksacyjny zabieg stemplami, gorącymi kamieniami czy też solą z Himalajów nie tylko zagwarantują spokój i równowagę naszym zmysłom, ale także wpłyną przyjemnie na cały organizm. W zimne, nieprzyjemne dni, gdy nasza kondycja psychiczna spada wskazane jest pójść ze znajomymi na masaż borowinowy, jaki z powodzeniem pobudzi mikrocyrkulację ciała jak i wzmocni układ ochronny organizmu. Warto pamiętać, iż masaże użyjemy nie tylko na potrzeby relaksu, lecz przede wszystkim są usługami leczniczymi. Nie bez kozery są głównymi punktami we wszystkich uzdrowiskach jak i gabinetach wellness. Z powodzeniem walczą z różnego rodzaju schorzeniami, jak na przykład ból pleców, kontuzje lub zakwasy. Na dodatek usprawniają krążenie krwi i stymulują układ limfatyczny, poprzez co toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Za jednym zamachem też polepszają naszą aparycję, poprzez ujędrnienie oraz uelastycznienie ciała, ale też rozbicie tłuszczu.

Jesienią oprócz samopoczucia, spada również nasza aktywność fizyczna. A kiedy nie ruszamy się, nie zapewnimy też mózgowi endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. I w taki sposób zaczyna się droga do depresji a ponadto kłopotów ze zdrowiem. Zatem wszelkie masaże są idealne aby ponownie przywrócić nas do działania a ponadto polepszyć nasze samopoczucie. Dzięki nim łatwo znika w nas napięcie i odzyskujemy siły. Dobrze wybrany zabieg z powodzeniem relaksuje oraz dokłada energię, a jego zbawienne działanie pozwoli nam na nowo odkryć uroki egzystencji i cieszyć się każdym, choćby listopadowym dniem.

Jeśli artykuł zainspirował Cię do skorzystania z masażu – polecam Green-Spa, salon masażu i spa we Wrocławiu.

Tagged: Tags

Author: beata

Jestem rehabilitantką.

One thought to “Cudowne właściwości masażu”

Comments are closed.