Masaż w pracy

3000 lat temu Chińczycy odkryli na ludzkim ciele punkty, których pobudzanie powoduje odpowiednią reakcję organizmu, prowadzącą do uzdrowienia. Wiedza o danych punktach rozeszła się pośród wszystkich ludzi wschodu, w której dużo technik stosowanych było na siedząco.

W latach 70, w USA pewna masażystka na spotkaniu masażystów krajowych przedstawiła, wykorzystywane przez nią techniki masowania osoby siedzącej. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem gości na zjeździe. Na początku lat 80, pierwszym masażystą stosującym oficjalne metody w pozycji siedzącej był masażysta D. Polmer. Od owego okresu krzesła do masażu zrobiły się o wiele bardziej popularne i coraz więcej pracodawców wykorzystuje go u siebie w pracy.

Masaż na krześle wykonywany jest wielokrotnie na terenie przedsiębiorstw, w godzinach ich urzędowania. Wykorzystuje się go także podczas przerw wszelkiego rodzaju zjazdach, konferencjach, spotkaniach. Owego gatunku masaż przyjął szablon zdrowego spędzania przerwy, korzystnym dla pracodawcy – powiększa efektywność pracownika, który się odpoczywa. Stres okazuje się nieodłącznym czynnikiem w pracy ale również niekorzystnie wpływa na reakcje ludzi. Nie okazuje się chorobą, jednak kiedy okazuje się intensywny oraz trwa niesamowicie długo, to ma możliwość doprowadzić do obniżenia zdrowia psychicznego oraz fizycznego np. depresji, załamania nerwowego, schorzenia serca. Stres ma bezpośredni wpływ na nieobecność koncentracji, zdenerwowanie, nieefektywność, obojętność, kłopoty z zaśnięciem. Tak więc jest to zjawisko niemile widziane, jakie należy eliminować, zapobiegać jego powstawaniu a także zredukować skutki jego działania.

kręgosłup ból
Długa praca przed komputerem może przyczynić się do rwy kulszowej przeczytaj o niej na blogu. Masaż może być czymś co Ci pomoże.

Na pewno stosownym podejściem jest owszem masaż relaksacyjny. Masażem można wyeliminować wszelakie dolegliwości bólowe, znakomicie rozluźnia mięśnie, poprawia kondycję a także samopoczucie. Producenci sprzętu rehabilitacyjnego wyprodukowali oryginalne krzesło do masażu z podparciem, wariantu klęcznik. Jednostka masowana usiądzie na nim, a głowa i klatka piersiowa podparta jest na szczególnych poduszkach. Krzesło może pozostać idealnie dostrojone do wszelkiego wzrostu, rozmiaru a do tego wagi pacjenta. Po rozłożeniu krzesła do masażu, zajmuje ono mało obszaru. Za to złożone jest niewielkich rozmiarów, bez problemu mieści się do większości aut, natomiast specjalny pokrowiec udostępnia przenoszenie.

Dalej jesteś nieprzekonany co do masażu na krześle? Oto kilka czynników, dla jakich warto spróbować:

-wykonać go można na typowym krześle a nawet specjalnie do tego wyprodukowanym, który zajmuje mało miejsca;

-wykonywany jest przez ubranie, co zaoszczędza ludziom czas i eliminuje lęk przed negliżem;

-nie używa się olejków, kremów co eliminuje poczucie dyskomfortu związanego z założeniem odzieży na ciało po zabiegu;

-trwa przeważnie kilkanaście minut, nie dłużej niż przerwa na kawę, w takim przypadku nawet najbardziej zajęte jednostki mogą z niego skorzystać;

-nie wymaga zamkniętego pomieszczenia, w wyniku czego pozostali widzą dokładnie, o co chodzi i czegoż mogą się spodziewać, kto i w jaki sposób to czyni – czują się bezpieczniej;

-zorientowany jest na plecy, szyję, ramiona, a więc najmocniej narażone części ciała;

-najbardziej cenione – przynosi odprężenie.

 

Chcesz więcej? Zobacz film

Author: beata

Jestem rehabilitantką.