Jak się pozbyć bólu pleców?

Wiele osób spotyka się z bólem pleców, czym jest oraz dlaczego nie powinniśmy go bagatelizować. O tym dowiecie się dzisiaj.

Bóle pleców mogą mieć różne podłoże, jednak nigdy nie należy ich bagatelizować. Często ból pojawia się bo dużym wysiłku fizycznym czy dźwiganiu i po kilku dniach odpuszcza. Jeśli jednak trwa zdecydowanie dłużej, nie należy go lekceważyć warto wybrać się na konsultację u lekarza specjalisty. Bagatelizowanie problemu najczęściej sprawia, że późniejsze leczenie jest bardziej skomplikowane i długotrwałe.ból pleców

Jeśli plecy bolą długo, a ból z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień jest coraz większy, może to oznaczać różne choroby czy zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa. Czasem ból jest efektem stylu życia, jaki prowadzimy i wcale nie jest związany z nadmiarem ruchu, a jego brakiem. Na ból pleców doskonałym rozwiązaniem może być fizjoterapia i rehabilitacja, polegające przede wszystkim na wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Okazuje się więc, że aby pozbyć się bólu pleców, nie można kłaść się do łóżka i czekać aż ból przejdzie. Trzeba po prostu ruszać się, ćwiczyć i rehabilitować aktywnie bolące miejsca.

Fizjoarena – rehabilitacja Warszawa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają profesjonalnego podejścia, wysokiej klasy specjalistów oraz ćwiczeń, które pozwolą na szybki powrót do zdrowia oraz pełnej sprawności. Ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne zawsze są dobierane indywidualnie na podstawie zaleceń lekarza, dzięki czemu każdy pacjent ćwiczy dokładnie tak, jak tego potrzebuje. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych zabiegów i wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów, rehabilitacja Warszawa to miejsce stworzone właśnie dla Ciebie.

Author: beata

Jestem rehabilitantką.