Czym się zajmuje chirurg

Jeśli chcesz zostać chirurgiem, musisz mieć świadomość, że jest to zawód obciążony ogromną odpowiedzialnością. Jednocześnie chirurgia to ukoronowanie medycyny i większość studentów medycyny pragnie zostać chirurgiem na początku swej drogi. Dopiero w toku studiów okazuje się, że zajmują się oni innymi specjalizacjami bądź też z drugiej strony są jeszcze bardziej zdeterminowani do tego aby zająć się chirurgią. Aby zostać chirurgiem, musisz uczyć się znacznie dłużej niż w przypadku każdego innego rodzaju kierunku studiów. 

Jest tak ze względu na to, że chirurgia to zajęcie bardzo odpowiedzialne i ujarzmienie wiedzy, która jest potrzebna do sprawnego wykonywania zawodu zajmuje bardzo dużo czasu w ciągu życia. Po skończeniu studiów ogólnych, które trwają przez sześć lat, można przystąpić do kształcenia się w kierunku stricte chirurgicznym, trwa to następne sześć lat. Po skończeniu studiów lekarskich na kierunku ogólnym oczywiście trzeba zdać egzamin państwowy – LEP. Łączne kształcenie trwa około dwanaście lat i jeśli ktoś nie jest do końca zdecydowany czy jest to dobra droga dla niego – nie powinien się tym zajmować.

Chirurgia to zajęcie dla osób, które mają dobry wzrok. Istnieją chirurgowie, którzy noszą okulary ze względu na wadę wzroku i radzą sobie świetnie, jednakże jeśli od dziecka masz dużą wadę wzroku, może to być dla ciebie pewnego rodzaju obciążenie. Ponadto potrzebne są zdolności manualne. Jeśli masz padaczkę, epilepsję, powinieneś zastanowić się, czy chirurgia to dobre zajęcie dla ciebie, bo juz podczas pierwszej operacji może okazać się, że nie czujesz się w tym pewnie.

Jeśli masz schorzenia kręgosłupa, również może to być utrudnienie. Chirurg musi przez wiele godzin stać przy stole operacyjnym i wykonywać monotonne ruchy ręką. Paca ta wymaga ogromnego skupienia i spokoju oraz tak zwanej pewnej ręki. Chirurgia to ta działka medycyny, która zajmuje się leczeniem operacyjnym pacjenta. Chirurg jest także odpowiedzialny za leczenie pacjenta po operacji, której dokonał.”

Studia medyczne – chirurgia medyczna ?

Author: beata

Jestem rehabilitantką.